Zaznacz stronę
Zadzwoń +48 500 18 18 11

Blog

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przedłużył termin składania wniosków o dotacje dla ciepłowni do dnia 29 marca 2024 r.

Przedmiot naboru: Przedmiotem konkursu jest dofinansowanie projektów, dla których planowane jest osiągnięcie efektywnego energetycznie systemu ciepłowniczego i/lub chłodniczego w zakresie infrastruktury sieciowej w tym: budowy sieci ciepłowniczej (celem przyłączenia nowych odbiorców), modernizacji (przebudowy) sieci ciepłowniczej/chłodnicze, budowy i przebudowy: komór ciepłowniczych, przepompowni wody sieciowej oraz węzłów cieplnych, również jako układów hybrydowych, m.in. w wyniku likwidacji grupowych węzłów cieplnych.

Poziom dofinansowania: do 79,71% wartości wydatków kwalifikowanych projektu!

Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach naboru FENX.02.01-IW.01-001/23: Kwota środków przeznaczona na dofinansowanie projektów w ramach naboru wynosi 100 000 000,00 zł.

Minimalna wartość projektu mogącego ubiegać się o dofinansowanie w ramach naboru: Szczegółowy Opis Priorytetów Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (wersja dokumentu 10.10.2023 r.) nie przewiduje minimalnej kwoty dofinansowania projektu dla Działania FENX.02.01 Infrastruktura ciepłownicza.

Maksymalna kwota dofinansowania projektu w ramach naboru: Szczegółowy Opis Priorytetów Programu Fundusze Europejskie na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 (wersja dokumentu 10.10.2023 r.) nie przewiduje maksymalnej kwoty dofinansowania projektu dla Działania FENX.02.01 Infrastruktura ciepłownicza.

Jeżeli są Państwo zainteresowani uzyskaniem dalszych informacji lub chcieliby omówić możliwości aplikowania o dofinansowanie, zachęcam do kontaktu. Nasz zespół ekspertów jest gotowy, aby pomóc Państwu na każdym etapie procesu – od przygotowania wniosku wraz z audytem, po realizację i rozliczenie projektu.

Zapraszamy do kontaktu e-mail: info@hnl.pl, a także na nasze media społecznościowe https://www.facebook.com/heatnotlost oraz https://www.linkedin.com/company/heat-not-lost/

Zapisz się do newslettera